איפה זה פוגש אותי

עונה 2 פרק 7- רבע שעת סיפור- האלכימאי- פאולו קואלו

Episode Notes

״כשאתה רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתך כדי שתשיג אותו״

אחד המשפטים המדהימים שלקחתי מהספר. 

האלכימאי אותו כתב פאולו קואלו, הוא ספר שנותן לנו צלילה לאמיתות שבחיים.. מלמד אותנו כמה זה חשוב לסמוך על הלב שלנו, להקשיב לאינטואיציה שלנו, וללכת בעקבות הייעוד שלנו.

אפשר לחיות כל יום כקודמו.. אבל לא לצאת מאזור הנוחות שלנו זה לא נקרא באמת לחיות.
הסיפור מתאר את המסע של גיבור הספר, סנטיאגו, ועל הדרך שלו בגילוי האותות ומופתים בדרך, הסימנים, השפה של הדברים שללא מילים, מה שהיקום מראה לו..

הוא לומד לסמוך על הדרך שלו, ואחת התובנות היותר מדהימות שלקחתי ממנו הוא שהפחד מכשלון הוא זה שמונע מאיתנו להגשים דברים.. תחשוב כמה פעמים הסתתרתם מאחרוי למידה למשל במקום לגשת לפרקטיקה ולהתנסות בדברים?.. מהמקום הזה שפחדתם שלא תצליחו ותכשלו?.. וגם אם תכשלו, וכנראה שתכשלו עד שתיגו את יעודכם.. מה אז?.. תבחרו להיות קורבן או אחראי?.. תבחרו לקפל הכל וללכת הביתה או להמשיך ולצעוד לעבר היעוד שלכם עד הסוף ללא רעשי רקע?..

הספר הזה הוא סופר משמעותי בשבילי, ומזכיר לי את המטרות הגדולות בחיים שלי, וכמה זה חשוב להקשיב ללב שלנו, ומה ההפסד בחיים שלנו במידה ואנחנו מנסים ״להשקיט את הלב״ ולהמשיך הלאה בשגרה שלנו, ספויילר.. בסוף זה יצוץ.. רק כדי שזה לא יהיה שכבר לא נוכל לשנות, אז אולי עדיף שנפעל עכשיו!
קחו את הכשלון כודאי וזה יקל בהתחלת המסע, ובואו למי אכפת?.. באמת שלאף אחד.. אנשים כל כך מפרגנים לאנשים שמנסים להגשים את עצמם... 
♥️